OSBÜK-AFAD Afet Farkındalık Eğitimleri İşbirliği Protokolü

Afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla 2021 yılı “Türkiye Afet Eğitim Yılı” ilan edilmiştir.

Bu kapsamda, Ülke düzeyinde afet ve acil durum farkındalığının arttırılarak afet risklerinin azaltılmasına yönelik taraflar arasında yapılacak işbirliğinin çerçevesinin belirlenmesine, OSBÜK personeline, organize sanayi bölgelerine ve OSB’lerde bulunan katılımcılara yönelik afet ve acil durumlara hazırlık çalışmaları ve 2021 yılı Afet Eğitim Yılı kapsamında yürütülecek faaliyetlerin eşgüdümlü olarak yürütülmesine ilişkin iş birliği ve koordinasyonun sağlanması amacıyla Kuruluşumuz ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile “Afet Farkındalık Eğitimleri İşbirliği Protokolü” imzalanmıştır.

Afet ve acil durum farkındalığının arttırılarak afet risklerinin azaltılmasına yönelik eğitimlerin ve bilgilendirmeleri içeren söz konusu eğitimlere katılımcılarınızın yönlendirilmesinin sağlanması önem arz etmektedir.

AFAD tarafından işyerlerine özel olarak hazırlanan İşyeri Afet Farkındalık Eğitim videosu, Afet ve Acil Durum Çantasında olması gerekenlerin belirtildiği kısa video ve Aile Afet ve Acil Durum Planını içeren broşüre ulaşabileceğiniz bağlantılar aşağıda sunulmuş olup, katılımcılarınız ile paylaşılarak web sitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşılması büyük önem arz etmektedir.

• İşyeri Afet Farkındalık Eğitim Videosu
• Afet ve Acil Durum Çantası Hazırlama Videosu
• Aile Afet ve Acil Durum Planı Broşürü

Not: Bağlantıda paylaşılan videoyu izlemek istediğinizde “ Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” hatasını görebilirsiniz.
Videoyu izlemek için lütfen sağ üst taraftaki indir ok işaretini tıklayarak indiriniz.

img
  • Telefon:
    +90 262 351 23 93

  • Arslanbey OSB Mah. 1. Cad. No: 2
    Kartepe/KOCAELİ

© Copyright 2024 Kocaeli Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi